O Kostce Rubika

WCA (World Cube Association) jest oficjalną organizacją, która zbiera wyniki z wszystkich oficjalnych zawodów na całym świecie.

Logo WCA

World Cube Association organizuje zawody na całym świecie, przy wsparciu organizacji regionalnych odpowiedzialnych za organizację zawodów swoich państwach.

Misją World Cube Association jest organizacja większej liczby zawodów, w większej ilości państw, z większą liczbą osób oraz większą ilością zabawy, przy wzajemnej równości i uczciwości.

W Duchu World Cube Association jest, aby ludzie z całego świata dobrze bawili się razem w przyjaznej atmosferze, pomagając sobie wzajemnie i zachowując się jak prawdziwi sportowcy.

Struktura

World Cube Association jest kierowane przez Zarząd WCA, składający się z następujących członków:

 

  • Alberto Pérez de Rada Fiol - Hiszpania
  • Bob Burton - Stany Zjednoczone
  • Luis J. Iáñez - Hiszpania
  • Olivér Perge - Węgry
  • Pedro Santos Guimarães - Brazylia
  • Ron van Bruchem - Holandia

 

Delegat WCA to rola zdefiniowana we Wnioskach WCA oraz przedstawiona w Regulaminie WCA. Podstawowym obowiązkiem delegata jest nadzorowanie zawodów w imieniu WCA. Delegat WCA jest odpowiedzialny ze dopilnowanie, aby wszystkie zawody WCA były przeprowadzane zgodnie z opisaną wcześniej Misją, Duchem i Regulaminem WCA.

Delegaci WCA na terenie Polski:

 

WCA ID jest numer identyfikacyjny, który otrzymuje każdy zawodnik, który po raz pierwszy bierze udział w oficjalnych zawodach WCA. Jeden WCA ID jest przypisany jednemu zawodnikowi. To oznacza, że nie można mieć jednocześnie dwóch WCA ID. Oficjalnie zarejestrowanych zawodników jest az 100794!Dodaj komentarz


Dodaj

© 2013-2023 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl