O Kostce Rubika

Poniżej znajduje się link do listy aktualnych rekordów świata. (stan na 09.05.2018)

https://www.worldcubeassociation.org/results/regions.php

Najdłużej utrzymującym się aktualnie rekordem świata jest rekord w pojedynczym ułożeniu 3x3x3 jedną ręką, należący do Feliksa Zemdegsa i wynosi on 6.88.

Rekord ten jest bardzo kontrowersyjny, ponieważ został wykręcony na błędnie pomieszanej kostce, a regulanim WCA mówi jasno, że rekordy zrobione na błędnie pomieszanych kostkach powinny zostać zdyskwalifikowane, lub jeśli ten fakt odkryto podczas zawodów pod koniec rundy, w której owy rekord został pobity, to są dawane tzw dodatkowe ułozenia. Jednak Zarząd WCA uznał ten rekord, co spotkało się z dużym niezadowoleniem wśród speedcuberów.

Pierwszy rekord świata w 3x3 należał do Mintha Thaiego. Tez zawodnik wykręcił rezultat 22.95 podczas pierwszych w historii zawodów, czyli World Championship 1982, które miały miejsce w Budapeszcie. 

 

Na uwagę zasługuje też były już aktualnie rekord świata, a obecnie rekord europy w konkurencji 3x3x3 Multiblindfolded należący do Marcina Kowalczyka, którego możecie kojarzyć z programów takich, jak Mam Talent, The Brain i Milionerzy. Jego rezultat wynosi 41 ułożonych kostek na 41 zadeklarowanych w czasie 54 minuty i 14 sekund. Ten rekord utrzymywał się przez prawie 1600 dni! Poniżej znajduje się link do jego rekordowej próby.

 

Człowiekiem, który pobił ten historyczny rekord jest amerykanin Mark Boyanowski, którego rezultat to 43 ułożone kostki na 44 zadeklarowane w czasie równym godzinę. Dodaj komentarz


Dodaj

© 2013-2023 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl